Pokvasili ste telefon? Ili je moblni telefon upao u vodu?
Garancija koju ste dobili od prodavca kada je telefon pokvašen više ne važi, pa zaboravite na nju.
Potrebno je telefon kompletno otvoriti i rasklopiti na sastavne delove a zatim posebnim tehnikama potpuno očistiti i izvući svu tečnost i vlagu iz matične ploče telefona i ostalih delova.
Ovo mora da uradi serviser sa alatom koji neće oštetiti telefon. Pretpostavljamo da to niste Vi i to je u redu.
Ako vam telefon nije vodootporan, a pokvasio se ili ste ga ispustili direktno u vodu ili neku drugu tečnost, da biste ga spasili najvažnije da ga što pre osušite:
Izvadite telefon iz vode što je pre moguće
Što je telefon duže u vodi, to će oštećenja biti veća!
Ako tečnost uđe unutra u telefon i dodje do matične ploče telefona koja je da tako kažemo samo srce telefona, Vi sami (ako niste dovoljno stručni) nećete uspeti da ga očistite ili osušite potpuno može dovesti do gubitka Vaših podataka.
Tačna cena za popravku pokvašenog mobilnog telefona ne moze se odrediti unapred jer zavisi od više faktora kao i stepena oštećenja samog telefona.
U digitalnom dobu, vaš pametni telefon je neizostavan deo svakodnevnog života. Međutim, postoji trenutak kada se suočavate s izazovom – vaš telefon je upao u vodu. U ovom članku, razmotrićemo ključne korake koje treba preduzeti kada se suočite sa ovim problemom, i zašto je hitno kontaktirati profesionalce u servisu.
**Koraci za brzu reakciju:**
1. **Isključite telefon i uklonite bateriju:** Prva i najvažnija reakcija je momentalno isključiti telefon kako biste sprečili električne oštećenja. Ako je moguće, izvadite bateriju.
2. **Nemojte pokušavati uključiti telefon:** Nikako ne pokušavajte ponovo uključiti telefon da biste proverili njegovu funkcionalnost. To može izazvati dodatne štete.
3. **Temeljno osušite uređaj:** Ako je telefon bio izložen vodi, obrišite ga pažljivo čistom krpom ili ubrusom kako biste uklonili višak vlage iz otvora i spojeva.
4. **Izvadite SIM i memorijske kartice:** Izvadite SIM karticu i memorijske kartice kako biste sprečili njihovo oštećenje.
5. **Upotrebite vrećicu sa sušivim sredstvom:** Stavljanje telefona u vrećicu sa sušivim sredstvom (poput pirinča) može ubrzati proces uklanjanja vlage. Ostavite uređaj u vrećici preko noći.
6. **Nemojte koristiti fen ili mikrotalasnu:** Izbegavajte korišćenje fena ili mikrotalasne rerne za sušenje telefona, jer to može uzrokovati dodatne oštećenja.
7. **Obratite se stručnjacima za servis:** Bez obzira na sve korake koje preduzmete, najsigurnija opcija je brzo kontaktirati stručnjake u servisu. Oni će pregledati uređaj, izvršiti potrebne popravke i smanjiti rizik od dugoročnih problema.
Kada se suočite sa vodom oštećenim telefonom, brza i pravilna reakcija je ključna za spasavanje uređaja. Iako možete preduzeti nekoliko koraka kod kuće, najsigurnija opcija je kontaktirati profesionalce u servisu odmah. Oni imaju potrebno iskustvo i opremu za vraćanje vašeg telefona u ispravno stanje.
Zapamtite, brza reakcija može napraviti razliku između spasavanja uređaja i trajnog oštećenja. Voda može brzo uzrokovati štetu, pa ne oklevajte – odmah preduzmite akciju. Vaša pažljiva briga i ispravna reakcija će povećati šanse da vaš telefon bude ponovno ispravan, a vi ćete izbeći nepotrebne troškove i stres.
Napomena
Naš servis ulaže velike napore da u što kraćem roku zaprimi Vaš mobilni telefon, otvori ga i spreči veća oštećenja.
Za ovu kao i sve ostale usluge popravki telefona možete nas kontaktirati pozivom na broj telefona 061/19-55-614 ili nas posetiti na adresi Železnička 24 u Novom Sadu.